systemy monitoringu Łódź - monitoring wizyjny - systemy alarmowe
Zabezpieczenie mieszkania
Jak zabezpieczyć typowe mieszkanie w bloku?
Wiele osób sądzi, że montaż alarmu w mieszkaniu to niepotrzebny luksus i wydatek. Wydaje się to mniej popularne niż zabezpieczanie domu lub firmy. Jednak mimo bliskości sąsiadów, domofonów na klatkach i trudniejszego dostępu na wyższe piętra mieszkania w blokach również padają łupem złodziei.
Wbrew pozorom nie jest to jednak aż taka duża inwestycja jak można by się spodziewać. Warto skonsultować się z fachowcem i samemu przekonać ile może kosztować nas dodatkowe zabezpieczenie naszej własności. Wariantowość tego typu instalacji pozwala na dobranie odpowiedniego dla nas rozwiązania, za równo pod względem cenowym jak i funkcjonalnym.
Decyzja o montażu alarmu w mieszkaniu wiąże się z koniecznością odpowiedzi na wiele pytań, dlatego pomoc wykwalifikowanego eksperta z pewnością się przyda. Należy najpierw określić jak wiele oczekujemy od naszego alarmu. Czy ma być tylko straszakiem dla intruzów, próbujących dostać się do mieszkania, czy może powinien powiadomić nas o tym, że został aktywowany np. przez sms'a i na jakie bodźce będzie reagował.
Podstawowy system alarmowy składa się z centrali alarmowej i manipulatora czyli niewielkiej klawiatury, umiejscowionej zwykle przy wejściu, umożliwiającej nam aktywację alarmu. Daje nam również możliwość zarządzania poszczególnymi elementami systemu takimi jak: czujki, sygnalizatory ale również powiadamia jeśli np. wystąpi jakaś awaria.
W typowym mieszkaniu przede wszystkim powinniśmy zabezpieczyć drzwi wejściowe. Możemy zastosować czujkę ruchu w przedpokoju, która załączy alarm po tym kiedy złodziej sforsuje drzwi i pojawi się w środku . Drugą możliwością jest tzw kontaktron, czyli czujka usytuowana bezpośrednio na drzwiach, która uruchamia się, już przy próbie ich wyważenia. Jest to więc opcja, w której alarm zareaguje zanim niechciany gość wejdzie do naszego mieszkania.
Kolejnym newralgicznym punktem są okna balkonowe, które również możemy zabezpieczyć na dwa powyższe sposoby, tak samo jak wszystkie inne okna dostępne dla złodzieja. Przeszklone elementy dodatkowo możemy zabezpieczyć przed wybiciem stosując czujkę reagującą na uderzenia.
Oczywiście to tylko podstawowe rozwiązania, które możemy wykorzystać, a przy odpowiednim zaplanowaniu każdy system możemy rozbudować o nowe, bardziej dostosowane do naszych konkretnych potrzeb, elementy.
Dla osób, które zbyt późno podjęły decyzję o instalacji alarmu, i mają już pięknie wykończone wnętrze istnieje możliwość zamontowania czujek bezprzewodowych. Nie wymagają one rozprowadzania kabli do wszystkich pomieszczeń. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą rujnować wystroju, a jednocześnie chcą zwiększyć swoje bezpieczeństwo.